NOUTATI SI EVENIMENTE

VIS FLOARE…

Fiecare floare are semnificația ei anume, dictată de culoare, de modul de plasare a ei ca floare de sine stătătoare sau în aranjament.

Vă invităm să descoperim împreună limbajul florilor, în duminica Floriilor, 25.04.2021, printr-o expoziție de fotografie cu aranjamente florale în stil IKEBANA, realizată de Dana Turdean, studentă a Școlii Sogetsu.

Evenimentul se va desfășura în fața Serei de Expoziție în perioada 25 aprilie – 09 mai 2021.

Instagram: https://www.instagram.com/dana_design7669/

FLORI DE… FLORII

Ikebana este aducerea vieții vegetale la dimensiunile unei încăperi, unei vaze.

Această artă este celebrată în fiecare an la Grădina Botanică “D. Brandza” a Universității din București de Florii.

Astfel, în perioada 20-25.04.2021, vă invităm să vizitați Muzeul Grădinii Botanice ce va găzdui expoziția de aranjamente florale tip Ikebana „Flori de …Florii".

Programul de vizită este: marți – vineri între orele 10.00-15.00 și sâmbătă – duminică între orele 9.00-13.00.

Vă așteptăm cu drag!